Artvin’de Gezilecek Yerler

Artvin’de Gezilecek Yerler

Artvin’de Gezilecek Yerler

Maral Şelalesi

İnmesi de çıkması da çokça efor gerektiren bir yer olan Artvin Maral Şelalesidir. Bunca efore rağmen aşağıdaki o manzara ve buz gibi su için değer mi derseniz kesinlikle değer derim.Yolda yürürken dağ çileği toplamayı unutmayın ve her anı güzelce yaşayın derim gidip de pişman olmazsınız.

Kaçkar Yaylası

Kaçkar Yaylası Artvin

Tertemiz bir hava olan , yeşilin her tonunu , gök her daim masmavi, oksijeni bol, kısacası yeryüzünde böyle bir yer olduğuna dahi inanamayacağınız türde bir yer Kaçkar Yaylası.

Rakani (Çay Bahçesi)

Mükemmel çay ve harika bir manzara sizi bekliyor. Böyle bir yere uğramadan artvinden sakın ayrılmayın diyoruz

Kahve Kervanı

Şehrin en havalı cafelerinden bir tanesi olan Kahve Kervanı. Gelince bir kahve içmeden gitmeyin.

Artvin Çarşı

Şehrin merkezi. Yalnız biraz küçük bir çarşı. Ama ihtiyacınız görür zaten ufak bir çarşıda gezmekte çok güzel o insanların samimiliğini görmek sohbet etmek anlatılmaz.

Atatepe

Merkezden tepeye çıkana kadar tüyleri diken diken eden bir yol, yanına gidince NE MUTLU TÜRKÜM dedirten harika bir yer olan Atatepe neredeyse artvinin simgesi haline gelmiş bir mekan olarak anılmaktadır. Tarifi imkansız bir deneyim!

Kafkasör Yaylası

Tertemiz havası zaten insanın oksijen ihtiyacını karşılıyor tamamen, kesinlikle görülmeli. Piknik yapmak için ideal bir yer olarak piknik yapmak ve piknik severlere söylüyoruz.

Deriner Baraji

İnsan eliyle ne kadar büyük yapılar yapılabileceğine en iyi örneklerden bir tanesi olan deriner barajı türkiyenin en güzel eserlerinde bir tanesi olarak tarihe adını yazmıştır.

Macahel

Yaz Ortası kar bulabileceğiniz fantastik bir yer. Yolları korku filmi gibi olsayda oraya ulaştığınızda iyiki buraya gelmişim diyeceğiniz bir yer.

Dede Cağ Kebap

Etin sanata döndüğü sanat evi demek daha doğru olur. Gelipte buradan yemek olmaz Erzurum’a gitmeyenler için burda yemek çok güzel

Borçka Karagöl Yaylası

Borçka Karagöl Yaylası Artvin

Borçka-Camili yoluna girdikten sonra 27. km’sine varın ve doğuya sapın. Ardından 20 km kadar gittikten sonra Karagöl’e ulaşacaksınız.

Milli parkın Karagöl bölümünde yer alan Borçka Karagöl Yaylası, kamp yapmak için en uygun alan.

Yanınızda kamp ekipmanı getirmediyseniz üzülmeyin çünkü yaylada kamp malzemeleri kiralayabileceğiniz yerler mevcut.

Karagöl

Kimseler bilmesin mümkünse burayı diyoruz 🙂 Dehşet ve mükemmel bir doğa harikası bir yer, lütfen gelin gezin görün fakat geldiğinizden daha temiz halde bırakın. Artvin’nin en güzel yeri olan bir yer hatta en güzel yeri burayı görmeden gitmeyin.

Cehennem Deresi Kanyonu

Bildiğim kadarıyla Türkiye’nin en uzun ve en büyük kanyonudur. Biraz ürkütücü ama görmeye değer bir yer.

Mençuna Şelalesi

Araçla belli bir yere kadar gidebiliyoruz sonra yaklaşık 1 km lik bir yürüyüş sonrası şelaleye ulaşmanız mümkün. Kısacası gitmesi biraz zahmetli fakat manzara görülmeye değerdir.

Çağlayan Köyü

Misafirperver insanları ve harika doğasıyla gerçekten eşsiz bir köy bu arada gelip de çağlayan alabalık çiftliğine uğramayan pişman olur. Görülmesi lazım.

Atabarı Kayak Merkezi

Mükemmel kayak keyfi ve manzara için Alplere gitmenize gerek yok. Artvin’ e gelin yeter.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir